NASZE KAWY

Caffe Perfetto to polska marka kaw rzemieślniczych, idealnych, świeżo palonych kaw jednorodnych, jak i mieszanek do ekspresu. Używa się do nich doskonałej jakości ziaren z niedużych rodzinnych plantacji – z cenionych regionów upraw. To sprawia, że kawowe napoje przygotowane z nich są zniewalająco smaczne. Ponadto zamówione ziarna trafiają do klienta w krótkim czasie po wypaleniu, co zapewnia wrażenia smakowe na zupełnie innym poziomie niż w przypadku kaw przemysłowych.

Kawy do ekspresu wypalane metodą mistrzowską.

Ziarno wypalane jest w palarni, która w swojej pracy posługuje się metodą mistrzowską palenia kawy. Polega ona na stosowaniu tradycyjnych maszyn, które palą ziarno w temperaturze 180-220 st. C przez co najmniej 15 minut. Chłodzenie odbywa  się w nich wyłącznie przy pomocy powietrza, a nie wodą – jak w paleniu przemysłowym. Świeżość decyduje o aromacie napoju, a profesjonalizm palarni sprawia, że smakuje lepiej niż niejeden renomowany specyfik. Przy procesie wypalania obecny jest mistrz, czyli osoba, która odznacza się niezwykłą erudycją w tej dziedzinie. Nadzoruje każdy etap i skrupulatnie sprawdza kolor i zapach ziaren kawowca.

Single origin, czyli dosłownie tłumacząc jedno pochodzenie.

Ziarno tych roślin pochodzi z konkretnie oznaczonego, jednorodnego terytorium. Na przykład wskazuje na zbiór ziaren z dokładnie określonego obszaru lub wybranej, wyjątkowej plantacji w danym zakątku świata.

CAFFEE PERFETTO ORIGIN – kawy jednorodne do ekspresu:
Kawy jednorodne charakteryzują się rozpoznawalnym smakiem i aromatem wynikającym z dojrzewania w tych samych warunkach rolniczych i pogodowych, i są doskonałej jakości. Są to zazwyczaj ziarna kaw typu Specialty Coffee , czyli te najwyższej jakości, które podczas mielenia roznoszą aromat po całym mieszkaniu. Z racji tego, że są jednorodne charakteryzują się wyrazistym, niezmąconym smakiem. Szczególnie dobrze wyczuwalny jest gdy nie dodajemy cukru czy mleka. Na rynku ten rodzaj jednorodnych kaw to zaledwie 1 %, zatem można smiało nazwać go produktem wyjątkowym, czy wręcz ekskluzywnym. Istotnym parametrem jest tutaj czas przechowywania kawy od daty palenia.

CAFFE PERFETTO CLASSICO:
To linia mieszanek kawowych złożonych wyłącznie z najbardziej uznanych kaw gatunku arabika z różnych zakątków świata. Są to idealne kawy do ekspresu, kafeterki, czy french press`a. Delikatna w smaku, a jednocześnie niebywale aromatyczna.

CAFFE PERFETTO ITALIANO:
To mieszanki kaw gatunku arabika i robusta, palone na sposób włoski. Zawierają wyśmienite arabiki z najbardziej uznanych plantacji z różnych zakątków świata w połączeniu z wysokogatunkowymi robustami.

Shopping Cart